Громадська участь

Громадська участь – важливий компонент громадського життя особи й основна складова демократії.

Громадська участь включає багато різних аспектів, що визначають громадське життя особи. Це, зокрема, право кожного громадянина брати участь в управлінні державними справами, право голосувати й бути обраним, а також право на доступ до державних послуг. Громадська участь має ключове значення для демократії, вона забезпечує позитивну реакцію на рішення органів державної влади з боку людей, яких ці рішення стосуються. Вона також сприяє об’єднанню громадськості й допомагає громадянам почуватися більш інтегрованими в суспільство та суспільне життя.

Громадська участь і права людини

Громадська участь тісно пов’язана з різними правами людини, зокрема свободою вираження, свободою мирних зібрань та об’єднань, правом на вільні вибори й забороною дискримінації.

Про цей посібник

Цей посібник спонукає дізнатися про свої права на громадську участь і почати користуватися ними, а також ознайомить вас з правовими аспектами вашого шляху до активної участі в громадському житті.

У ньому викладено зміст права на громадську участь, яке мають громадяни та негромадяни, а також зміст законодавчого захисту цього права. У ньому наведено також інформацію про способи подання скарг та засоби правового захисту в разі порушення права на громадську участь.

Дізнайтеся більше про такі теми:

Джерела

Останнє оновлення 20/11/2023