Балотування на виборах

Балотування на виборах – другий компонент права на чесні вибори. Як і голосування, чесне балотування є передумовою демократії й одним із найпряміших і найефективніших способів реалізувати право на громадську участь.

Ефективна реалізація права балотуватися на виборах гарантує, що виборці матимуть необмежений вибір кандидатів, за яких можна проголосувати. Крім того, збільшення кількості людей, які можуть висувати кандидатури на виборах, посилює демократію, надає виборцям більше можливостей для вибору і допомагає представити різноманітні суспільні погляди.

Балотування на виборах і права людини

Балотування на виборах – це право людини, тісно пов’язане з виборчим правом. Обидва є формами представницької демократії. Кандидати, які перемогли на виборах, виконують важливі суспільні функції. Вони повинні пропонувати та підтримувати політичну лінію, що відповідає волевиявленню їхніх виборців. З важливості цієї функції випливає можливість обмежувати право висувати кандидатуру на виборах для запобігання неналежному користуванню та зловживанню цими повноваженнями та негативним наслідкам цього для прав інших.

Про цей розділ

У цьому розділі посібника розглядаються питання про те, хто й за яких умов може балотуватися на виборах, які існують обмеження для балотування, а також як подати скаргу, якщо ваше право висувати кандидатуру порушено.

Дізнатися більше

Джерела

Останнє оновлення 20/11/2023