Членство в неурядових організаціях чи політичних партіях

Громадську участь, зокрема політичну діяльність, можна здійснювати через членство в таких громадських об’єднаннях (їх ще часом називають неурядові організації (НУО) чи політичних партіях.

Неурядові організації (НУО) і політичні партії – два основні види організованих груп громадськості, призначені для реалізації певних суспільно важливих цілей. Конституція України захищає право створювати об’єднання, політичні партії та інші громадські організації, долучатися до них, а також свободу діяльності профспілок.

Членство в НУО та політичних партіях і права людини

Членство в організаціях, зокрема НУО та політичних партіях, захищене свободою об’єднань. Вона може обмежуватися, якщо це передбачено законом у демократичному суспільстві. Для прикладу, якщо політичну партію створено для підбурювання до злочинів на ґрунті ненависті чи сепаратизму. Дізнайтеся більше з цього посібника про свободу зібрань і об’єднань.    

Про цей розділ

У цьому розділі посібника розглядаються питання про те, які види НУО існують, як скористатися правом на громадську участь через членство в НУО та політичних партіях, а також як створити НУО або політичну партію. У ньому також йдеться про те, як право на участь у НУО чи політичній партії може обмежуватися та як скаржитися, якщо ваше право на свободу об’єднання порушили.

Джерела

Останнє оновлення 20/11/2023