Наш посібник

Розуміння прав людини

Доступний в 11 країнах:

Наші ресурси

Як працюють права людини в повсякденних ситуаціях

Основні характеристики:

Наша місія

Усі мають право знати свої права

Посібник з прав людини доступний в одинадцяти країнах світу і є платформою для просвіти на теми прав людини та громадянства. Він надає громадянам, працівникам державного сектору та іншим фахівцям, а також учителям і учням ресурси та інструменти, щоб зрозуміти, що таке права людини та як вони функціонують в повсякденних ситуаціях.

Посібник з прав людини розроблений мережею організацій з усієї Європи. Він ґрунтується на ідеї, що кожен і кожна мають право знати свої права. Наша місія полягає в тому, щоб надавати багатомовні та зручні посібники, адаптовані під конкретні країни, щоб промотувати розуміння прав людини та відчуття належності до них, а також заохочувати громадянську активність та сприяти належному урядуванню та повазі до верховенства права.

Наша історія

Розроблено в країнах Балтії для Європи і не тільки

Посібник з прав людини, який розробили як балтійську ініціативу, заснувала ризька організація Baltic Human Rights Society. Уперше його було запущено в Латвії в 2016 році. Пізніше, у 2017 році, його також представили в Естонії та Литві. З нагоди запуску в 2015 році в Ризі було організовано першу Балтійську освітню конференцію з прав людини, що згуртувала навколо себе представників уряду, жержавних установ, міжнародних і неурядових організацій і науковців.

Посібник з прав людини став європейською платформою та мережею, коли його було запущено в Болгарії в 2019 році, Словенії та Словаччині в 2021, а також у Франції та Хорватії в 2023. В Україні, Молдові та Грузії Посібник з прав людини представили в 2023.

Наші прихильники

Посилення прав людини та громадянської освіти

Посібник з прав людини спільно фінансується Європейським Союзом, Nordplus у Північно-Балтійських країнах, Фондом активних громадян (гранти ЄЕЗ і Норвегії), Міністерством закордонних справ Нідерландів, а також Міністерством закордонних справ і Міністерством культури Латвії.

Посібник з прав людини підтримали захисник прав Франції (омбудсмен), Національна консультативна комісія з прав людини Франції, Національна рада адвокатів Франції, Латвійська національна комісія ЮНЕСКО, омбудсмен Латвії, Міністерство освіти і науки Латвії, посольство Нідерландів у Латвії, Міністерство соціальних справ Естонії, омбудсмен Молдови та Рада рівності Молдови.

“Посібник з прав людини — це хороший приклад того, як доступно роз’яснювати людям їхні права за допомогою практичних щоденних ситуацій і прикладів”.

Юріс Янсонс, омбудсмен Латвії