Під волонтерською працею розуміють соціально корисну неоплачувану працю. Це одна з найпряміших, найдоступніших і розмаїтих форм громадянської участі.

Волонтерська робота в Україні регулюється насамперед Законом «Про волонтерську діяльність». Згідно із законом, залучати до своєї діяльності волонтерів можуть лише організації та установи, які є неприбутковими та внесені в Реєстр неприбуткових установ і організацій.

У законі «Про волонтерську діяльність» наведено умови правових відносин і вимоги до письмового договору, в разі його укладення, між вами як волонтером і організатором волонтерської роботи.

примітка Волонтером може бути будь-яка особа, однак якщо волонтерською діяльністю займаються неповнолітні, їм потрібна письмова згода від батьків або інших законних представників. Крім того, у законі «Про волонтерську діяльність» визначені певні види діяльності, заборонені для неповнолітніх.

Волонтерська діяльність і права людини

Залежно від природи волонтерської роботи, яку ви виконуєте, деякі ваші права людини можуть порушити, як-от заборону дискримінації, право на життя чи заборону примусової праці.

Про цей розділ

У цьому розділі посібника йдеться про ваші права й обов’язки як волонтера, а також про те, як скаржитися, якщо порушили ваші права як волонтера.

Джерела

Останнє оновлення 20/11/2023