Суд і право на справедливий суд

Людині може бути страшно брати участь у судовому розгляді, особливо якщо вона не знає своїх прав і обов’язків. Цей посібник пояснює, в чому полягають ваші права як учасника судочинства та як вони мають гарантуватися.

Необхідність брати участь у судовому розгляді може виникнути в різних ситуаціях. Наприклад, це може бути потрібним для розв’язання фінансових суперечок з іншою особою або в разі подання скарги на рішення державної установи. Крім того, ви також можете стати обвинуваченим, потерпілим чи свідком у кримінальному процесі.

Право на справедливий суд

Кожен судовий процес має проходити за справедливою та рівноправною процедурою для всіх сторін незалежно від того, на чию користь суддя ухвалив рішення та хто виграв справу. У системі прав людини цю групу прав названо правом на справедливий суд. У цій групі прав окреслено основні права, гарантії та обов’язки, які ви маєте в суді. Дізнайтеся більше про право на справедливий суд.

Про цей посібник

Цей Посібник роз’яснює, в чому полягають права людини під час участі в різних видах судочинства. Ознайомлення з правами та обов’язками, які гарантують вам справедливий судовий розгляд, може допомогти вам підготуватися до майбутнього судового процесу або проаналізувати процес, у якому ви зараз берете участь. Це дозволить вам виявити можливі порушення прав людини щодо себе та допомогти зрозуміти, як захистити ці права, якщо, на вашу думку, їх порушили.

Виберіть один з видів судочинства нижче, щоб дізнатися про свої права та обов’язки у конкретній ситуації або більше про право на справедливий суд:

Останнє оновлення 06/01/2024