Провадження в справах про адміністративні правопорушення

Ви можете відкрити провадження про адміністративне правопорушення, якщо ви не згодні з адміністративним стягненням, накладеним на вас державною установою.

Вас також можуть викликати до суду, якщо на вас склали протокол про адміністративне правопорушення, який має розглядатися безпосередньо судом.

Обвинувачення

Якщо на вас склали протокол про адміністративне правопорушення, це означає, що вас обвинувачено в порушенні закону, але ваше правопорушення не є настільки серйозним, щоб вважатися злочином.

приклад Наприклад, поліція могла обвинуватити вас у перевищенні швидкості або Державна податкова служба могла обвинуватити вас в ухиленні від сплати податків на незначну суму.

Вашу справу розглядатимуть у провадженні про адміністративне правопорушення, яке є схожим на судове провадження у кримінальній справі. Адміністративне правопорушення відрізняється від кримінального правопорушення тим, що воно вважається нетяжким.

Оскарження чи виклик до суду

Ви можете стати учасником провадження у справі про адміністративне правопорушення за двох обставин:

1. Якщо ви бажаєте оскаржити адміністративне стягнення

Якщо ви не згодні з адміністративним стягненням, накладеним на вас державною установою чи посадовою особою, ви можете оскаржити це рішення в порядку провадження у справі про адміністративне правопорушення. Для цього ви повинні спершу пройти стандартну процедуру оскарження.

2. Якщо вас викликано до суду

Певні справи про адміністративні правопорушення мають розглядатися безпосередньо судом. У такій ситуації державна установа передає вашу справу до суду. А вже суд запросить вас взяти участь у судовому засіданні. Якщо після судового розгляду ви не згодні з його результатом і бажаєте оскаржити судове рішення, ви можете зробити це в суді вищої інстанції. Дізнатися більше про оскарження

Право на справедливий суд

Основні права та гарантії, які ви маєте під час проваджень у справах про адміністративні правопорушення, мають назву «право на справедливий суд».

Існує низка важливих гарантій справедливого судочинства, які стосуються провадження у справі про адміністративне правопорушення так само, як і провадження в кримінальній справі. Ці гарантії включають рівність обох сторін провадження (вас і державної установи), право на захист і право подавати докази. Однак певні гарантії можуть застосовуватися менш ретельно, ніж у кримінальному провадженні. Стандарт, що стосується кожної окремої справи, залежатиме від тяжкості правопорушення та можливого стягнення.

приклад Якщо вас звинувачують у курінні в громадському місці, і ви вимагаєте усного слухання в апеляційному суді, суд матиме більше свободи розсуду в ухваленні рішення про необхідність такого слухання, ніж якщо аналогічна потреба стосується справи про керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

Про цей посібник

Цей Посібник пояснює лише те, які гарантії ви маєте під час розгляду вашої справи судом.

Дізнайтеся більше про права та обов’язки, які гарантують вам справедливий судовий розгляд, і про те, як подати скаргу, якщо ви вважаєте, що ваші права порушили.

Джерела

Останнє оновлення 06/01/2024