Як встановлюють обмеження?

Права людини можна обмежити багатьма способами. Найчастіше їх обмежують окремі письмові рішення або дії державних органів чи посадовців. Крім того, закон може напряму передбачити обмеження прав людини у вигляді заходів загального характеру. У будь-якому разі ви маєте право оскаржити обмеження прав людини в незалежному суді чи іншому незалежному органі.

Ефективні засоби правового захисту

Якщо ваші права були обмежені, ви маєте право оскаржити законність і обґрунтованість такого обмеження. Це право відоме як право на ефективний засіб правового захисту.

Право на ефективний засіб правового захисту гарантує кожній особі, яка вважає, що її права були неправомірно обмежені, можливість звернутися до судового або іншого незалежного органу, здатного розглянути всі аспекти скарги та визначити превентивний засіб правового захисту або принаймні компенсацію, якщо права вже були порушені. 

Про цей посібник

У цьому розділі посібника зазначені способи, якими можуть обмежуватися права людини, а також зобов’язання держави, пов’язані з обмеженням прав людини в кожний із цих способів. Він також роз’яснює зміст права на ефективний засіб правового захисту та механізми, якими ви можете скористатися задля оскарження обмежень прав людини.

Дізнайтеся більше про:

Останнє оновлення 21/11/2023