Дискримінація

Ви маєте право користуватися своїми правами людини так само, як і інші люди. Це стосується і права на захист від дискримінації. На жаль, випадки дискримінації з боку як державних службовців, так і приватних осіб, трапляються в численних життєвих ситуаціях. Тому важливо вміти розпізнавати дискримінацію та знати, як захистити свої права.

Дискримінація трапляється тоді, коли особи, які перебувають у схожому становищі, зазнають різного ставлення лише внаслідок того, ким вони є, без об’єктивного та розумного обґрунтування. Найчастіше дискримінація трапляється за гендерною ознакою, за ознакою расового чи етнічного походження, інвалідності, віку, сексуальної орієнтації або релігії.

приклад Якщо парламент ухвалює закон, за яким лише чоловіки можуть працювати в поліції, а жінки – ні, він є дискримінаційним. Якщо закон передбачає однаковий захист, проте державний орган відмовляє мусульманам у виплатах за безробіттям, це буде дискримінацією. Проте якщо молодшого за віком здобувача призначають на вакансію замість старшого за віком, це не обов’язково буде дискримінацією, якщо кандидат, який пройшов добір, має кращу освіту та/або досвід роботи.

Дискримінація також може статися у випадках, коли становище, в якому перебувають особи, є різним, а ставлення до них – однаковим. 

Дискримінація та права людини

Дискримінація веде до відчуження та відторгнення людей, а також заперечення їхніх прав. Тому право у сфері прав людини забороняє дискримінацію. У ситуаціях, коли стається дискримінація, можуть порушуватися й інші права людини, наприклад, право на життя, заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження, право на справедливий суд та право на повагу до приватного й сімейного життя. Дізнайтеся більше про дискримінацію та права людини

Про це цей посібник

Цей посібник інформує про те, як можна розпізнати дискримінацію та які права ви маєте, якщо зазнаєте дискримінації. Навчившись розпізнавати дискримінацію й знаючи свої права, ви стаєте готовими до дій.

Джерела

Останнє оновлення 07/12/2023