Ви маєте подати свою скаргу в письмовій формі.

Форма

Вам не потрібно заповнювати спеціальний бланк. Ви можете знайти зразок звернення на вебсайті Омбудсмана, що допоможе краще оформити своє.

Завантажте зразок звернення.

Мова

Робочою мовою омбудсмана є українська. Це означає, що ваше звернення має складатися нею ж.  Офіційна відповідь, яку ви одержите, буде теж українською.

Зміст

У вашому зверненні необхідно чітко вказати:

  • що трапилося;
  • коли це трапилося;
  • які органи державної влади або посадові особи мають до цього відношення;
  • до яких органів або посадових осіб ви подавали скаргу та якими були їхні відповіді;
  • звернення повинно містити ваші ім’я та підпис, дату та зворотну адресу.

Ваше звернення не обов’язково має складатися юридичною мовою чи мати посилання на конкретні правові норми, але воно повинно бути чітким і зрозумілим. Намагайтеся викладати лише факти та питання, що стосуються порушення, яке є предметом скарги. Щоб омбудсману було легше розібратися в ситуації, намагайтеся писати просто й чітко, уникати емоційної або принизливої лексики.

Документи

Якщо маєте таку можливість, додайте до свого звернення всі документи (насамперед скарги, які ви вже подавали, та відповіді на них), пов’язані з ситуацією, яка є предметом вашої скарги.

Строки

Звернення необхідно подавати до омбудсмана в письмовій формі не пізніше, ніж через рік після виявлення порушення прав та свобод людини. За виняткових обставин омбудсмана може продовжити цей строк, але не більше, ніж на два роки.

Адреса

Звернення слід надсилати на таку адресу:

Секретаріат Уповноваженого з прав людини 
Вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008

Ви також може звернутися до регіональних представництв. Точні адреси можна дізнатися за номером телефону «гарячої» лінії 0-800-501-720

Правова допомога

В Україні під час звернення до омбудсмана ви не маєте права на безоплатну правову допомогу. Якщо ви не впевнені у тому, чи дійсно порушено ваші права і чи може омбудсман розслідувати справу, ви можете до подання звернення написати листа до Секретаріату Уповноваженого з прав людини на електронну пошту (hotline@ombudsman.gov.ua ) або зателефонувати за номерами 0800-50-17-20 , +380442997408. Якщо вам потрібна правова допомога для підготовки звернення, слід самостійно залучити адвоката. Не обов’язково мати адвоката, звертаючись до Уповноваженого з прав людини.

Джерела

Останнє оновлення 20/11/2023