Організації, які можуть вам допомогти

Існує багато організацій, які прямо чи опосередковано працюють у сфері прав людини.

Деякі з них працюють з правами людини в загальному плані, а інші допомагають окремим суспільним групам та захищають конкретні права. Ви можете звертатися до цих організацій та установ по допомогу у вашій конкретній ситуації.

Неурядові організації

Організації, які працюють у сфері прав людини, є здебільшого приватними неприбутковими ініціативами. Як правило, кожна з них спеціалізується у захисті конкретних суспільних груп і відстоює права, важливі саме для цих груп. Зазвичай вони можуть надавати правову допомогу, а також практичну, соціальну чи психологічну допомогу особам, постраждалим від порушень прав людини. Часто такі організації займаються ще й інформуванням населення, захистом прав та адвокацією політики, наданням правової та іншої допомоги, а також моніторингом та дослідженнями.

Державні установи

Існує також кілька державних установ, які прямо чи опосередковано займаються правами людини в різних сферах, як-от права дітей, захист персональних даних, охорона здоров’я, працевлаштування тощо. До таких установ можна звертатися з цілої низки питань, вони можуть надавати консультації чи правову допомогу, а також розглядати скарги громадян. Разом з тим, вони не можуть прийняти офіційне остаточне рішення, що визначатиме, що ваші права були порушені. 

Отже, ці установи слід відрізняти від офіційних установ у сфері прав людини, виключною метою яких є встановлення факту порушення ваших прав. Єдиний виняток з цього правила – це Уповноважений з прав людини, який може допомогти з’ясувати ваші права та формально встановити факт наявності порушення прав людини.

Про цей Посібник

Цей Посібник містить інформацію про різні організації, які працюють в Україні у сфері прав людини. У ньому розповідається про те, як ці організації можуть вам допомогти в ситуаціях, пов’язаних з можливими порушеннями прав людини. Крім того, він міститиме загальну інформацію про їхню діяльність та їхні контактні дані.

Майте на увазі, що з часом до нього можуть додаватися нові організації.

Останнє оновлення 20/11/2023