Для чого потрібні знання про права людини?

Усі люди мають права людини.

Кожен, будь-де

Ці права не виникають тому, що у вас є певні громадянство, расова приналежність, стать, сексуальна орієнтація чи майновий статус. Дехто вважає, що права мають лише люди, які не зробили нічого поганого, а інші на них не заслуговують. Проте це не так. Інколи права можуть обмежувати, але самі по собі права людини не можна забрати ні в кого.

приклад Якщо ви скоїли злочин і потрапили до в’язниці, вашу свободу обмежать – як елемент покарання. Але вас не можна бити, морити голодом або обзивати.

Баланс прав

Права людини можна обмежувати. Деякі ваші права і свободи можуть обмежити для захисту прав і свобод інших, а також для загального блага решти суспільства. 

приклад Якщо ви скоїте злочин і завдасте комусь шкоди, вас можуть покарати за це й доправити до в’язниці, а отже ви втратите свободу. Існує мало прав, які не можуть бути обмежені за жодних умов. Це – заборона катувань і свобода від рабства. Катування і рабство не можуть виправдовуватися за жодних обставин.

Обмеження

Існування прав людини не означає, що ви можете робити все, що заманеться. У певній мірі це можна пояснити так: ваша свобода закінчується там, де починаються права іншої людини. Ваші інтереси та права повинні бути узгоджені з інтересами й правами інших людей, а отже варто знайти компроміс.

приклад Ви можете подати повідомлення про проведення демонстрації. Однак, якщо органи влади вирішать, що існують інші важливі інтереси людей або суспільства, вони можуть звернутися до суду з заявою про обмеження свободи мирних зібрань. Врахувавши потреби людей або суспільства, суд може змінити маршрут демонстрації, обмежити певні форми зібрання, змінити часові     межі або вжити інших заходів — щоб встановити баланс між реалізацією вами свободи мирних зібрань та реалізацією своїх прав іншими людьми.

Останнє оновлення 20/11/2023