Чи маю я певні обов’язки?

Загальновідомо, що крім прав, у нас також є і обов’язки. Ваші обов’язки у царині прав людини виникають з простого принципу: якщо ви поважаєте інших, інші також поважатимуть вас.

Повага до інших

Це ваша відповідальність  – поважати інших: як людей, що вас оточують, так і інших членів суспільства в цілому. Повага може означати різні речі – толерантність, утримання від несправедливої дискримінації тих, хто відрізняється, допомогу й доброту тощо. Якщо саме так ставитися до інших людей, це дозволить загалом покращити оточення, в якому ви проводите своє життя.

Баланс прав

Намагайтеся, реалізуючи свої права, не перетинати меж, за якими можуть бути порушені права інших людей. Це не означає, що ви зазнаєте суттєвих обмежень або що ваші права не настільки важливі. Але ви можете спробувати знайти баланс ваших інтересів та інтересів інших людей так, щоб кожен міг мирно реалізовувати свої права. 

приклад Якщо вам захочеться висловити свою думку в інтернеті щодо  якогось соціального або політичного питання, не вживайте мову зневаги й не вдавайтеся до особистих звинувачень. 

Співробітництво

Якщо ви поскаржилися в певну інстанцію щодо  порушення ваших прав, то повинні з нею співпрацювати. Часто буває, що, коли ви скаржитеся на порушення прав людини, вам потрібно скласти офіційну письмову скаргу в тому чи іншому форматі. Ваше завдання — якомога детальніше розповісти про факти, які вам відомі і які можуть бути важливими. Якщо установам, які розглядають вашу скаргу, потрібна додаткова інформація, саме в ваших інтересах докласти зусиль та надати якомога більше даних.

Останнє оновлення 17/11/2023