Медіа мають особливі права, свободи та обов’язки, оскільки виконують особливу функцію «сторожового пса» або громадського контролера в демократичному суспільстві.

Роль «сторожового пса»

На медіа покладено виконання значущої ролі: інформування суспільства з важливих для нього питань і створення майданчиків для публічних дебатів, аналізу та контролю. Саме внаслідок виконання цієї ролі незалежні та якісні медіа вважаються громадськими контролерами в кожному демократичному суспільстві.

Особливі права, свободи та захист

Медіа працюють на благо всього суспільства, інформуючи громадськість і гарантуючи, що вона може контролювати роботу уряду, політиків та інших людей, які відіграють важливу роль у суспільстві. Саме тому їм надано більше свободи та захисту. Наприклад, вони мають право застосовувати жорсткішу лексику під час критики та захищати свої джерела.

Обов’язки та відповідальність

Проте ці особливі права та свободи не є безмежними, вони передбачають обов’язки та відповідальність. Журналісти несуть особливу відповідальність перед суспільством за публікацію правдивої та перевіреної інформації. Свободу вираження поглядів журналіста можуть так само обмежити, якщо він/вона порушує межі недоторканності приватного життя та репутації інших людей. Це стається, наприклад, якщо оприлюднюються подробиці приватного життя, неважливі в плані суспільної дискусії, або висуваються звинувачення, які не мають фактичного підґрунтя.

Останнє оновлення 05/12/2023