Право на отримання інформації є частиною права на свободу вираження поглядів. Воно дає вам можливість отримувати інформацію, яку інші особи готові надати. Ви також маєте право отримати бодай часткову інформацію про суспільно важливі рішення, які ухвалює державна влада.

Доступ до інформації є важливим з двох причин:

  • Він пов’язаний зі свободою вираження поглядів та участю громадян у суспільному житті. Не маючи можливості отримувати інформацію, наприклад, з друкованої преси, радіо і телебачення або з соціальних мереж, люди не матимуть змоги ознайомитися з різними поглядами на проблеми суспільства та державну політику. Це потрібно для того, щоб люди могли формувати власну думку про проблеми та обговорювати їх. Отже, доступ до інформації є особливо важливим для медіа, він дає їм можливість створювати майданчики для публічних дискусій та брати участь в обговоренні суспільних справ.
  • Доступ до інформації має вирішальне значення для забезпечення відкритості та доступності державної влади та її діяльності в інтересах суспільства. Суспільство може очікувати від влади надання принаймні певної інформації, яка пояснює та обґрунтовує її політику та діяльність. Наприклад, інформації про причини того, чому влада вирішила продати державну компанію, або пояснень чи документації про вплив запланованого сміттєпереробного заводу на довкілля.

Звернення з запитом про надання інформації до державних установ

Як громадянин/ка, ви маєте право отримувати принаймні певну інформацію про суспільно важливі рішення, які ухвалює державна влада. Дізнайтеся далі про те, як подати запит на отримання публічної інформації або інформації з обмеженим доступом, а також про те, як подати скаргу, якщо ваш запит відхилили без достатніх або вагомих причин.

Останнє оновлення 05/12/2023